Dnes vyšlo 1 článků

#01 HitHit: Na plachetnici z PET lahví do Alžírska

V českých vodách se rodí zajímavé nápady, o čemž svědčí některé projekty na portálu HitHit. A jedním z nich je plavba na plachetnici z PET lahví do Alžírska. Autor projektu se řídí heslem, že je lepší být mrtvý frajer než živý hráč.

Ojedinělý nápad se zrodil v roce 2009, kdy autor stál s lahví piva v ruce na mostě a díval se na PET láhve plující v řece. Uvědomil si, že PET lahve dokážou perfektně plavat, a tak by nebylo špatné z tohoto odpadu postavit loď. A co loď, rovnou plachetnici, se kterou by se mohl vydat na otevřené moře.

plachetnice z pet lahví

Na plachetnici z PET lahví do Alžírska, Zdroj: YouTube (screenshot z videa)

První verze plachetnice z PET lahví se podobala spíše pokusům starých Egypťanů. Zatímco druhá verze už fungovala na moři, ale letní bouřka u břehu Korsiky se jí stala osudná. Autor doufá, že další pokus dostat se na plachetnici z PET lhaví přes Středozemní moře do Alžírska bude úspěšný.

Stavbu lodi mají pod svými křídly odborníci a samotný autor, jakožto kapitán, který si prošel pětiletým výcvikem na moři. Plachetnice se skládá z řady profesionálních dílů a je 4x větší než její předchůdkyně. Z tohoto důvodu se autor obrátil na portál HitHit, kde hledal finanční příspěvek pro tento projekt. Plánoval vybrat 117 500 Kč, což se mu podařilo a získal o 423 Kč navíc.

Cílem projektu je postavit loď z PET lahví, která dopluje až do Alžírska. Autor chce natočit dokument, který zachycuje celou plavbu a nelibost nad vyhazováním spousty kvalitního materiálu (plast, sklo, papír). Zároveň chce ukázat, že tento materiál se dá užitečně využít.

Zdroj: HitHit

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru