Věčný problém všech Androiďáků – nekompatibilita zařízení na Google Play má řešení!

Věčný problém všech Androiďáků – nekompatibilita zařízení na Google Play má řešení!

Jestliže vlastníte nějaké Androidí zařízení, jistě se vám již někdy stalo, že vaše zařízení nebylo kompatibilní s aplikací na Google Play. O to horší to je, když víte, že ona aplikace na vašem zařízení poběží naprosto v pořádku. Většinou jsou na vině špatně napsané compatibility listy, kdy se vývojáři bojí “trestu” od Googlu. No, naštěstí existují různá řešení – jedním z nich je také aplikace Market Helper, která Obchod Play obelstí jakousi zázračnou maskou.

Zase takový zázrak to sice není (jsou vyžadována práva root), ale na rozdíl od přepsání systémového velmi citlivého souboru build.prop nehrozí bricknutí (zablokování) zařízení, protože Market Helper namísto přepsání základních informací o zařízení používá jakousi krycí masku. Jestliže tedy nemáte rootnuté zařízení, můžete vyzkoušet alternativy – jako například stažení aplikace z jiného internetového obchodu (kupříkladu Amazon Appstore) či z jiných webových stránek. V takovém případě ale hrozí možnost nainstalování malware. Nikdy totiž nevíte, kdo si hrál s aplikačním balíčkem.

Nechcete tedy riskovat stažení viru či zablokování zařízení a máte práva root? Dobrá. Finta Market Helperu spočívá v tom, že dočasně vydává vaše zařízení za jiné. Ovládání je naprosto jednoduché – vyberete si z nabídky zařízení (P v hranaté závorce před názvem zařízení v nabídce značí telefon, T tablet), za které se chcete převléci a je hotovo. Pravda, není hotovo – musíte ještě navštívit stránku Google Dashboard. Jen navštívit (a přihlásit se), nic jiného.

Nabídka Market Helperu

Pro navrácení vašeho zařízení do původního stavu (zrušení masky) stačí z nabídky zařízení, za která se chcete maskovat vybrat možnost Restore nebo rebootovat (restartovat) zařízení se zapnutým připojením k internetu (Wi-Fi / 3G). Jestliže se potýkáte s problémy, zkuste na doporučení autora opět navštívit Google Dashboard.

Ještě upozorňujeme, že vše děláte na vlastní nebezpečí (stejně jako v případě všech aplikací vyžadujících práva root). Market Helper vám také nezaručuje, že aplikace nainstalovaná pomocí obelhání Google Play musí fungovat bezchybně (od toho jsou compatibility listy). Aplikace je dostupná pro všechna zařízení s Androidem 2.2 a vyšším. Na Google Play ji ale nehledejte – jednak proto, že by ani kvůli Google Play nemusela být kompatibilní s vaším zařízením, ale hlavně proto, že samotný Google Play obchází (takže pravděpodobně porušuje nějaká pravidla). Link ke stažení, instrukce a spoustu dalších informací včetně FAQ naleznete na těchto stránkách.

Komentáře

Nahoru