Dnes vyšlo 15 článků

Twitter: Vtipálek z OVB pojistil zlomeninu nohy s vozíčkářem

Twitter: Vtipálek z OVB pojistil zlomeninu nohy s vozíčkářem

Na Twitteru je spousta účtů, které se vyplatí sledovat. Na jednom takovém se s vámi o své myšlenky dělí zaměstnanec firmy zabývající se finančními službami a poradenstvím. Je to o to zábavnější, že se jeho tweety týkají prakticky výhradně zaměstnání, často prozradí i nějakou interní informaci.

OVB Allfinanz je českou odnoží německé OVB Holding AG. Už od roku 1993 u nás nabízí finanční služby a poradenství. Má přes milion klientů a pracuje pod ní více než 4000 finančních poradců, takže vypátrat, který z nich je ten vtipálek, co si pouští pusu na špacír na Twitteru, není vůbec snadné.

OVB Allfinanz na Twitteru

Na Twitteru existuje účet @OVBfinance, který ovšem není oficiálním účtem společnosti a jeho majitel zdůrazňuje, že nevyjadřuje názory OVB Allfinanz a.s. On se tam totiž o OVB vyjadřuje s velkou dávkou ironie.

Vykládá o tom, že šéfova prsa už znají všichni nazpaměť, že na autogramiádách už tajně uzavřel několik pojistek se spisovateli, že se mu o práci i zdá, že mu v práci nosí štěstí oblek z tanečních. Baví už přes 3000 followerů.

ovbfinance

Kdo za účtem stojí?

Na poradě se prý vzájemně obviňují, ale v podezření je zatím jen ředitel marketingu a uklízečka.

Ředitel marketingu se snaží celou situaci řešit, což ovšem může být pouhá zástěrka, aby na něj nepadalo podezření. Každopádně webu Markething.cz přišel e-mail, že nemají twitterový účet @OVBfinance nijak promovat, aby ho nezpozorovalo ještě více lidí a značka OVB nebyla poškozena.

pavlu_dusan_ovb_tvit

Ředitel marketingu a PR si přál, aby Tvíty nebyly nijak promovány

Markething se k tomu samozřejmě postavil velice zodpovědně a celý e-mail sdílel na Facebooku. V současné době má účet přes 3000 followerů (a číslo stále stoupá), před sdílením příspěvku jich měl zhruba 500.

Lidé společnosti OVB taky radí, že vlastně vůbec nedokázali využít příležitosti. Účet @OVBfinance by se dal skvěle využít jako virální kampaň. Vlastně tak trochu funguje, protože popularitu firmě zvyšuje. Jenže všichni tuší, že veškeré Tvíty (jak by řekl Dušan Pavlů) jsou bohužel sepsané podle pravdy.

Aktualizováno:

Zanedlouho poté, co byl účet @OVBfinance zablokován, vznikl nový – @OVBparody. Ten ale rozvířil vlnu spekulací. Začalo se povídat o tom, že za účtem nestojí žádný skutečný zaměstnanec OVB, že je to jen dílo čtyř mladých lidí, kteří si dělají legraci.

Což na účtu samozřejmě popírají:

ovbparody

Ať už nakonec věříte, čemu chcete, jedno musíte uznat. Zábava je to dobrá, ať to píše kdokoliv.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru