Podle nového zákona musí být od roku 2019 všechny elektromobily hlučnější

Velice tichý elektrický pohon představuje i nebezpečí, neboť chodci se většinou orientují dle sluchu, což se u elektromobilů příliš nevyplácí. Nicméně americký Národní úřad pro bezpečnost na cestách (NHTSA) plánuje zavést zvukové signály pro všechna vozidla s elektrickým pohonem a pro hybridy. Zákon by měl vstoupit v platnost už od roku 2019, přičemž zvukové varování by mělo fungovat do 30 kilometrů za hodinu.

Bylo zjištěno, že u elektromobilů a hybridů jedoucích rychlostí do 50 kilometrů za hodinu je o 37 % větší pravděpodobnost, že srazí chodce, v porovnání s automobily na ropná paliva. Zároveň je o 66 % větší pravděpodobnost, že dojde ke srážce s cyklistou.

electric-car-charging-889x593

Zdroj: Inhabitat

Od 1. září 2019 budou muset elektromobily vydávat hluk kdykoliv, když pojedou rychlostí menší než 30 kilometrů za hodinu.

Výrobci elektrických vozidel mají tři roky na to, aby integrovali do svých vozidel prvek zvyšující hlučnost při jízdě do 30 kilometrů za hodinu. U vyšších rychlostí není zvyšování hluku potřebné, neboť o všechno se postarají pneumatiky a aerodynamické tření. Tento zákon se vztahuje na společnosti jako Tesla Motors, Nissan Motor Co. či Toyota Corp.

NHSTA odhaduje, že tento předpis by mohl ročně zachránit 2 400 chodců a cyklistů před úrazem.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru