Online sjednání povinného ručení je hračkou. Podívejte se!

Potřebujete si sjednat povinné ručení a rozhodli jste se, že tak učiníte online? Pokud je to pro vás premiéra, podívejte se s námi na stručný návod, díky kterému to pro vás bude velmi jednoduché. Jak na to?

Vyberte si vhodný porovnávač

Můžete sice zamířit na stránky konkrétní pojišťovny, ale není to jediná možná cesta. Navíc je třeba říci i to, že se nejedná o cestu, která by byla ideální. Lepší je najít porovnávač povinného ručení -> povinné ručení kalkulačka. Tedy nezávislý web, na kterém budete mít možnost vidět všechny pojišťovny, které tuto pojistku nabízejí a u kterých si ji můžeme sjednat.

corvette-829807_640

Nastavte si parametry, jaké bude povinné ručení mít

Druhým krokem je rozhodně nastavení konkrétních parametrů toho, co bude vaše povinné ručení konkrétně obsahovat. Je možné si nejenom navolit výše limitů, ale třeba také rozsah vaší pojistky. Někdo může zvolit jenom základní zákonnou ochranu, zatímco jiný bude chtít naopak zvolit tu cestu, která bude přímo spojena s různými rozšířeními.

Přečtěte si také: Jak snížit provozní náklady auta?

Porovnejte si ceny

Jakmile máte jasno v tom, co všechno bude vaše pojistka obsahovat, už si můžete porovnat jenom její ceny. Pokud budeme konkrétnější, tak je třeba říci, že si lze jednoduše seřadit ceny pojistek tak, že uvidíte, která pojišťovna je nejlevnější a která je naopak tou nejdražší. Co by mělo být vaším hlavním cílem? To určitě není třeba připomínat, jelikož hlavní prioritou by mělo být to, že vaše povinné ručení bude patřit k cenově nejvýhodnějším na trhu.

Přečtěte si také: Proč je správné mít povinné ručení?

Pojistku si sjednejte

Máte vybráno? Už na vás čeká jenom poslední krok. Ten je spojený s tím, že si povinné ručení sjednáte. Ani zde není třeba kamkoliv chodit, jelikož i tento krok zvládnete třeba z pohodlí domova. Potom pojistku zaplaťte, vytiskněte zelenou kartu a už můžete vyrazit na silnice. Nejenom na ty tuzemské, jelikož cestovat lze samozřejmě také na většině těch evropských.

Foto: Pixabay – jchurch1977

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru