Odmítl práci v Microsoftu a otevřel si vlastní pivovar

Když Jack Lamb chodil do třetí třídy, učitelka žáky požádala, aby napsali, čím by se chtěli stát, až vyrostou. „Nejmladší CEO na světě,“ napsal Jack Lamb na kartičku, kterou má jeho matka dodnes schovanou v krabici. A nyní mladík může pouze žasnout nad tím, jak se všechno vyvinulo.

Jack se měl po ukončení studia stát součástí marketingového týmu ve společnosti Microsoft, jehož úkolem by bylo propagovat Xbox. Už byl rozhodnutý, že se přestěhuje zpět do rodného Seattlu a začne pohodlný život v bublině internetových technologií. Vždy chtěl být jako otec, a tak by si tento sen konečně splnil.  

aslan-brewing

Jack Lamb s ostatními zakladateli pivovaru. Zdroj: Facebook

„Celý život jsem chtěl dělat to, co dělal můj otec,“ řekl Jack. Otec pracoval pro společnost Accenture, ale Jack se nakonec jako konzultant neviděl. „Každý den jezdil do města v krásném autě a krásném obleku.“

Jakmile se Jack prošel kancelářskými prostory ve společnosti Microsoft, uvědomil si, že tato práce není nic pro něj.

„Je to krásná kancelář, ale stále je to jako hranatá ZOO,“ řekl Jack. „Nedokázal jsem si představit sám sebe, jak sedím v kóji. Nebylo to pro mě.“

Odešel z práce ještě dříve, než do ní nastoupil. Nicméně neměl žádný alternativní plán, ale jedním si byl jistý. Chtěl žít na jiném místě než v Seattlu, a tak se přestěhoval do 145 kilometrů vzdáleného Bellinghamu, bývalého hornického města u kanadské hranice. Toto město je charakteristické outdoorovým a uvolněným životním stylem.

Hledal, v čem by mohl podnikat. Věděl, že chce budovat vlastní společnost, ale nevěděl, co za společnost by to mělo být. Chtěl dělat něco rukama, do čeho by zapojil design a umění. Zpočátku uvažoval o vinařství či pekařství.

V létě roku 2012 seděl se svými přáteli u piva, když dostal nápad, díky němuž se stal úspěšným podnikatelem. Ve městě byla pivní scéna v počátcích. Jack si uvědomil, že zde žije tolik žíznivých lidí, ale je zde obrovský nedostatek piva.

Jack se svými partnery – Frankem Trossetem a Patem Haynesem – začali vařit pivo v suterénu domu jejich rodičů. Brzy se přestěhovali do garáže. A nakonec Frankův bratr Boe, který se stal čtvrtým majitelem pivovaru, postavil vlastníma rukama hospodu, ve které začali vařit vlastní pivo. Hospodu postavil za osm měsíců, přičemž k jejímu otevření došlo v roce 2014.

„Museli jsme dát do podnikání 80 hodin týdně svého času, abychom mohli pivovar otevřít,“ řekl Jack.

V květnu 2014 byl otevřen pivovar zvaný Aslan Brewing Co., jeden z prvních severozápadních organických pivovarů, jejichž majitelé byli mladší 30 let.

Jack se stal CEO ve 23 letech, takže byl dost mladý a možná i nejmladší generální ředitel na světě.

„Prostě se to tak stalo,“ dodal Jack ke své budoucnosti.

Pivovar, který má ve varně 15 kádí, vyhrál zlaté medaile od North American Brewers Association a v soutěži Washington Beer Awards.

Zdroj: Forbes

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru