Nooledge dává možnost koupit si kousek startupu

Nový český startup Nooledge láká uživatele i investory. Nabízí zhodnocení velmi malých částek, vydělávat pomocí něj mohou také uživatelé.

Nooledge je nová česká vzdělávací platforma. Nenabízí žádné placené či free kurzy, jak to zřejmě znáte z podobných služeb. Nenabízí vlastně vůbec nic. Nabízet musí sami uživatelé.

Jak to funguje?

Uživatel si založí svůj profil a nahrává výuková videa. Je jedno, jakému oboru se věnuje, Nooledge to neomezuje. Videa může dávat k dispozici zdarma nebo za poplatek. Startup však ve svých podmínkách hezky vysvětluje, že rozdíl placených videí oproti free je většinou v kvalitě.

Hlavní změna oproti konkurenčním službám je v tom, že se o videa starají konkrétní uživatelé. Oni sami si je propagují, oni sami si volí, kolik chtějí peněz. Nooledge do toho vůbec nemluví. Pro své uživatele má ale připravený affiliate program. Každý uživatel dostává vygenerovaný svůj jedinečný odkaz s referenčním kódem, a pokud někdo přes tento odkaz na Nooledge utratí peníze, uživatel dostane provizi.

9d296d8e9aac

Nooledge má také verzi pro firmy. Za měsíční poplatek umožňuje firmám kontrolovat vzdělání svých zaměstnanců. Přesně zobrazuje, který zaměstnanec si jaké video zhlédl a jestli ho viděl celé nebo jen do půlky.

A co ty investice?

Nooledge má v současnou dobu investiční kampaň na crowfundingovém portálu Penězdroj.cz. Až do 11. dubna tam běží kampaň, v rámci níž je možné koupit si podíl ve firmě a zhodnotit své peníze ve výši 300-400 %. Zní to rozhodně zajímavě, plusem je, že nejnižší možná investice je stanovená na 2500 Kč (podíl 0,02 %). Cílová částka kampaně je 1 000 000 Kč za podíl 8 %. Druhé investiční kolo prý rozběhnou na podzim, ale to už bude několikanásobně dražší.

af65ee846aa7

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru