twitter-1280x720

Za rasistický tweet výpověď z práce

To, jak se vyjádříte na sociálních sítích se sice může zdát jako vaše věc, která nemá dopad na váš normální život, ale opak je pravdou. Sociální sítě jsou monitorovány a kontrolovány. Vaše aktivita a osobní údaje jsou cenou, kterou platíte za bezplatné používání sociálních sítí. Můžete namítnout, že i v online světě platí svoboda slova, obecně vzato ano. Nicméně máme pro vás příklad toho, že vyjádření na sociálních sítích pro vás může znamenat okamžitou výpověď z práce.

Snímek obrazovky 2020-02-14 v 14.06.00

Otisky prstů prozradí užití drog

Na dnešní Valentýnský svátek pro vás máme jednu nemilou zprávu. Předpokládáme, že většinu našich čtenářů jen pobaví. Alespoň v to doufáme. Britové vynalezli technologii, která je schopna odhalit, zda jste uživatelem drog, přesněji kokainu. A co víc, výsledky jsou již za dvě minuty.

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 16.10.23

Tenký a černý: poznávací znaky designových domů v Tokiu

Tenký dům potažený černou ocelí od společnosti Apollo Architects & Associates se rozkládá na malém pozemku v japonském Tokiu. Jeho interiéry jsou minimalistické a moderní. Tento dům boří mýty, že v přelidněném Tokiu nelze postavit novou budovu.

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 15.49.12

Ford navrhl postel, která udrží partnery každého na vlastní polovině

Postel Ford Lane-Keeping má senzory, které zajistí, že každý z páru bude mít dostatek místa. Ze vztahu jistě znáte, jak velké mohou nastat problémy,co se týká postele. Partner vám vezme deku nebo rázem zabere většinu postele.

THE-STREETS_opening_Praha-kasa (7)

Tenisky nejznámějších světových značek nově v kamenné prodejně THE STREETS v Praze

Pražané mohou nyní nakupovat tenisky nejznámějších světových značek v nově otevřené pobočce slovenského e-shopu THE STREETS na adrese Martinská 2. Pobočka slouží jako klasická prodejna ale také jako výdejna zboží e-shopu THESTREETS.cz. Fanoušci streetwearové obuvi zde kromě klasických modelů mohou získat i tenisky z limitovaných kolekcí prostřednictvím tzv. rafflů, neboli aukcí o modely tenisek, kterých je jen omezené množství.

Snímek obrazovky 2020-02-07 v 15.58.02

Avast čelí dalšímu skandálu. Tentokrát s prodejem osobních údajů svých zákazníků

Česká bezpečnostní a antivirová společnost Avast se nyní zobrazuje v titulcích článků po celém světě. Čelí totiž vyšetřování kvůli datům, které získává od zákazníků. Informace o zákaznících, které se nesmějí nikam dostat, prý společnost prodává. Data se týkají toho, co konkrétní uživatel vyhledává a co nakupuje. Prodej těchto dat naprosto porušuje zásady soukromí chování na internetu.

Snímek obrazovky 2020-02-07 v 15.52.11

V tomto roce přivítáme emoji s transgenderovou tématikou

Pokud vlastníte smartphone, určitě si všimnete přírůstku ve světě vašich emoji – přesněji 117. Od nového roku totiž tvůrci pracují na tvorbě dalších exemplářů emoji, jako by jich do teď nebylo málo. Možná ani sami netušíte, jaký význam či emoci skrývají.

Snímek obrazovky 2020-02-07 v 9.33.18

Sloupařka si dobrovolně převzala fiktivní cenu za největší p**u

Jeden poněkud kanadský žertík si střihnul britský youtuber, který vám svým činem možná připomene českého Kazmu. Zinscenoval falešné předávání cen v Praze. Nedělal to kvůli veřejnosti, ale kvůli zesměšnění rasistické britské sloupařky, která píše nenávistné komentáře – díky jejím komentářům už má zablokovaný účet na Twitteru.

Snímek obrazovky 2020-02-07 v 9.19.06

BMW i8 jako umělecké dílo

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc – co se pod tímto označení skrývá? Spojení. Spojení automobilky BMW, malíře Milana Kunce a organizace Ocean Cleanup. BMW věnovalo svůj sportovní model i8 na dobročinné účely. Výtěžek z prodeje supersportu poputuje do organizace Ocean Cleanup, která čistí oceány od zamoření plasty.

Snímek obrazovky 2020-02-06 v 20.53.59

Cybertruck, Cyberhouse a teď už i luxusní Cyberphone!

Tesla bezesporu udává trendy. Před týdnem jsme psali o návrhu nezničitelné vily, která byla navržena ruským designovým studiem a určena pro majitele Cybertrucku. Jen těžko říct, zda si Elon Musk uvědomoval tu dávku inspirace, kterou vypustil ven s mohutným CyberTruckem. Musk vyhověl lidské slabině, kterou je touha po bezpečí. Člověk je za bezpečí ochoten zaplatit jakoukoliv cenu. Na scéně máme další kousek, jehož inspirací je Cybertruck. Firma Caviar zabývající se výrobou luxusním mobilních telefonů se nyní pyšní svým Cyberphonem.

Snímek obrazovky 2020-02-06 v 20.47.37

Kelímky na Super Bowlu: hliníkové místo plastových?

Americký Super Bowl, toje kapitola sama pro sebe. Zcela jistě je to jedna z největších sportovních akcí v Americe. Zpěváci a zpěvačky se předhánějí, kdo na Super Bowlu vystoupí, diváci shánějí lístky měsíce dopředu. Super Bowl se koná v Hard Rock Stadionu v Miami a letos chystá jednu změnu ekologického charakteru.

virus-213708_1280

BlueDot předvídal Coronavirus pomocí umělé inteligence. Jak?

Virus Wuhan neboli Coronavirus způsobuje smrtící pneumonii a selhání ledvin. To, co vzniklo ve Wu-chanu, se nyní rozšířilo do různých částí světa. Dne 9. ledna vydala WHO (Světová zdravotnická organizace) veřejné oznámení, v němž oznámila vypuknutí chřipky v Číně, která mohla pocházet z trhu živých zvířat ve Wu-chanu. Doposud virus nakazil téměř 3 000 lidí a z toho bylo zaznamenáno 81 úmrtí. I když byly hlášeny případy tohoto viru v jiných částech světa, mimo Čínu žádné úmrtí zaznamenáno nebylo.

Snímek obrazovky 2020-01-30 v 16.59.15

Další italské město prodává desítky domů za směšné sumy

Pro některé je vyhlídka na koupi levného domu v Itálii šancí opustit svůj starý život a začít znovu. Bisaccia, malebná destinace v jižním regionu Kampánie v Itálii, uvádí na trh 90 zchátralých budov za jedno euro a připojuje se k dalším místům v celé Itálii, která se snaží zachránit umírající komunity tím, že motivuje lidi, aby se tam přestěhovali.

Snímek obrazovky 2020-01-30 v 16.46.24

Tisková zpráva: Neslyšící muž podal žalobu na Pornhub: chtěl více titulků

Yaroslav Suris žaloval Pornhub za všechny neslyšící muže a ženy na světě, kteří by mohli být v jeho situaci. A co semu stalo? Sledoval Pornhub a chyběliy mu titulky. Podle něj je nemožné si užít video, pokud neslyšíte dialog a vše ostatní, co se děje.

Snímek obrazovky 2020-01-28 v 10.47.06

Zaha Hadid Architects získává schválení pro první celodřevěný stadion na světě

Zaha Hadid Architects získala povolení k výstavbě prvního dřevěného fotbalového stadionu na světě, který bude postaven v anglickém Gloucestershire pro fotbalový klub Forest Green Rovers. Po dokončení chce být nejzelenějším fotbalovým stadionem na světě, postaveným výhradně ze dřeva a poháněným udržitelnými zdroji energie. Byl to druhý pokus získat plánovací povolení pro 5 000-ti sedadlový dřevěný stadion pro fotbalový klub Forest Green Rovers, který aktuálně hraje ve druhé lize.

Snímek obrazovky 2020-01-28 v 10.35.53

Pomoc Austrálii: 750 milionů korun za 6 dní

Nikomu z vás nemohla uniknout katastrofa v Austrálii – obrovské požáry, které zabily již přes miliardu zvířat a vzali si přes dvacet lidských životů. Tato katastrofa nemá obdoby a jistě se můžeme bavit o jedné z nejničivějších událostí planety v tomto tisíciletí. Austrálie je na očích celému světu a potřebuje od něj pomoci. Na sociálních sítich se šíří nejen obrázky plamenů a osamocených zvířat, ale také výzvy k přispění neziskovým organizacím, které v boji proti požárům pomáhají.

Nahoru