Nefunguje Google

Konec světa se blíží, český internet je v koncích. Nefunguje totiž Google a všechny jeho služby. Postižené je celé Česko a Slovensko.

Pokud se pokusíte přistoupit k nějaké službě Googlu (překladač, Gmail, Google disk, YouTube, Google Analytics a další), zobrazí se vám chyba. Nejspíš vám bude prohlížeč hlásit, že nejste přihlášeni k internetu. Ale nelekejte se, ostatní weby normálně běží.

pripojeni

 

Podle všeho zaznamenáváme problém především ve střední Evropě, drobnější výpadky se však odehrávají po celém světě.

map

Google moc často nepadá

Jelikož to není příliš častá situace, celý internet si z toho samozřejmě dělá legraci. Jenže jak si vygooglit, proč nefunguje Google? Nejvíc informací asi v současné chvíli dostanete na sociálních sítích, jelikož vyhledávat přes Seznam.cz je prostě poněkud riskantní.

spadl

 

seznam-google

Co dělat dál?

Lépe to vyjádřit nedokážeme:

knihovny

 

Jenže ve skutečnosti to moc velká sranda není. Google už nefunguje skoro půl hodiny a Češi postupně zjišťují, že jsou bez něj jako bez ruky. Čeští YouTubeři hledají práci na Seznamu. Nedostaneme se k pracovní poště, rozpracovaným dokumentům, nefungují fonty na webech, ale trápí nás i větší banality.

bez-google

 

Máte jako DNS Google?

Po asi 45 minutách strachu z konce světa se pomalu začínáme vzpamatovávat a na internetu se dokonce začínají objevovat první řešení velkých problémů. Google asi k životu nepřivedete, ale WEDOS aspoň radí, jak se zbavit konce celého internetu. Takže ano, za svou situaci můžete být ještě rádi. Jsou lidi, kterým nefunguje nic.

wedos

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru