Lidská ruka jako inovační platící systém, ženská pochva jako ideální umělecký nástroj

Lidská ruka jako inovační platící systém, ženská pochva jako ideální umělecký nástroj

Jak to spolu souvisí – ženská pochva a lidská ruka? Jednoduše, na jedné univerzitě přišli s inovačním platícím systémem, kdy přiložíte jednoduše k terminálu svoji ruku a je hotovo! A dále – jedna umělkyně přišla s netradičním způsobem malování a to svým přirozením. A jak to dát dohromady? Ona to nakreslí (díky své pochvě) a vy si to koupíte (díky své ruce). Chytré, že?

Za kreativními myšlenkami stojí lidský pokrok! Alespoň to tvrdí časopis FC, který si našel oblibu v nápadech, které se na první pohled zdají pošetilými, směšnými a možná i nerealizovatelnými.

Mnich a matematik

V jedenáctém století se benediktinský mnich Eilmer jako první člověk proletěl něčím, co připomínalo jakýsi kluzák cca do vzdálenosti 200m, lidé ho chtěli upálit za čarodějnictví, neboť se podle tehdejšího „chytrého“ lidu spřáhl se samotným ďáblem. Další, v roce 1738 byl zase objeven princip vztlaku, díky matematikovi Bernoullimu. Tehdy téměř nikdo nechápal, jak by obyčejný člověk mohl napodobit ptáky…

Screenshot_13

A když se to spojí?

Avšak co se stane, když benediktinského kněze a švýcarského matematika spojíme? Tento muž – 23letý Fredrik Leifland (student pocházející ze Švédska), který ve vzteku založil start-up, z důvodů, že podle něj tvrdne velký čas ve frontách.

„Jednou jsem v supermarketu málem vystál důlek. Fronta se nehýbala. Volám: „Proč to tak dlouho trvá?“ Pokladní: „Pán platí v hotovosti.“ Za chvíli se opět ptám, co se děje. Pokladní: „Paní nemůže najít kartu.“ Říkal jsem si: Přece musí existovat jednodušší a rychlejší platba, ke které nebudou potřeba peníze, karta, stravenky, telefon, prostě vůbec nic.“

A právě z tohoto dialogu mezi Fredrikem a prodavačkou ho napadl jistý nápad. Došlo mu, co lidé mají při nákupu vždycky s sebou a bez složitého hledání. Možná vás to již napadlo – vlastní tělo.

Žilní systém jako inovační platidlo

Fredrik si nechal vyrobit jednoduchý scanner, který mu snímá obraz žilního systému, který má každý člověk úplně jiný (něco podobného jako otisky prstů). Takže u pokladny stačí pouze přiložit ruku k platebnímu terminálu. A toť vše – zaplaceno!

Screenshot_14

Zlodějům se to nelíbí!

Jednoduché, ale pro někoho dosti nepříjemné. Pro koho? Pro zloděje, kteří vždycky počítali, že u sebe máte nějakou hotovost, která se dá rychle a poměrně dobře utratit. Nebo že máte u sebe kartu, je-li bezkontaktní, tak mohl nějakou chvíli kupovat po malých částkách, ale i takto se daly tyto karty poměrně rychlostí blesku vyluxovat.

Krádež končetiny je bohužel nemožná

Naopak vaši dlaň vám asi jen tak někdo vzít nemůže. Pokud by se tak i přes to stalo, tak by údajně ukradená končetina dle lékařů neměla být funkční.

A když jsme tak u toho – jenom si tedy osobně nedokážu představit, jak by nějaký člověk šel do supermarketu a v zabalené igelitové tašce má ruku svého příbuzného nebo okradeného.

Screenshot_12

A navíc ji nikdy doma nezapomenete (snad)

Myslím si, že nikdo doma dlaň nezapomene, takže už nehrozí žádné zdržování na pokladnách. Pokud nemáte rádi PIN kódy, na ty také můžete zapomenout, neboť obsluha po vás žádné chtít nebude! Fredrik však jenom chce, abyste před přiložením ruky k terminálu naťukali čtyři poslední číslice z telefonního čísla.

„Nějaká základní prodleva mezi započetím a dokončením platby by měla existovat, aby lidé strojově nepřikládali ruce, aniž by si uvědomili požadovanou cenu. Časem to samozřejmě lze zjednodušit i třeba na pouhý stisk tlačítka „OK“, kdyby i tato platba se zdála dlouhá.“ I tak procedura trvá méně než 5 sekund.

Zatím je vyrobeno pouze 15 terminálů, které se všechny testují na univerzitě v Lundu. Jako platidlo svoji žilní síť využívá přes 1600 studentů. A je jisté, že tato platební metoda má svůj potenciál.

Kupte si pravé lidské umění díky žilnímu systému

Když jsme u těch částí těla, tak bychom zde mohli přimíchat i umění, které je též velice důležité. Někdo by řekl, že to žádným způsobem s „novou metodou placení prostřednictvím žilního systému“ vůbec nesouvisí. V jistém slova smyslu má pravdu, ale já se o to pokusím dokázat, že ne.

Kreslení pochvou

Na netradiční způsob umění, nad kterým se lidský rozum zastaví, vymyslela žena se jménem Milo Moiré. Jaký? No, před chvílí jsme tu měli ruku, a ona kreslí svým přirozením!

Screenshot_16

Už ho stačila předvést i na veřejnosti, kde se setkala s poměrně velkým úspěchem. Lidé ji mohli vidět na veletrhu v Kolíně nad Rýnem, kde díky své „mušličce“, ve které má vložené bombičky s barvou, které ovládá silou svých svalů vstřikuje na plátno. Tato kresba, kterou kreslí ve videu nazvala „Zrození“, což je docela dobrý nápad, když si vezmeme příklad, odkud barva tekla.

A jak to tedy všechno souvisí?

A jak to souvisí? Jednoduše. Za pár let půjdete do“obchoďáku“, najdete si takhle vyrobený obraz, zaplatíte ho rukou. A pak máte dobrý den z toho, že dneska jste byl lidský, neboť obraz je vyroben z pochvy a platba proběhla rukou…

zdroj: bulwar, FC

Komentáře

Nahoru