Lékaři použili virtuální brýle Google Cardboard při operaci malého děvčátka

Před čtyřmi měsíci se v Minnesotě narodila holčička jménem Teegan Lexcen. Nicméně nemohla se jako ostatní novorozenci vrátit domů, neboť její srdíčko bylo malé a nepříliš výkonné. A aby toho nebylo málo, Teegan měla pouze pravou plíci.

Teegan strávila první Vánoce v dětské nemocnici Nicklaus v Miami na Floridě, kde podstoupila velice zajímavé vyšetření. Lékaři použili googlovské kartonové brýle Cardboard, které jsou určené pro virtuální realitu. Prostřednictvím brýlí nahlédli do hrudi malé holčičky a stanovili, jak vážné je fyzické postižení čerstvě narozeného dítěte.

cardboard

Brýle Google Cardboard zachránily malé Teegan život.

Naskenované 2D dokumenty se převedly do stereoskopického obrazu, což využil kardiovaskulární chirurg Dr. Redmond Burke. Lékaři přesně určili, kde má vést řez na hrudi malé Teegan. Zachránili jí tak život.

Virtuální realita se stále častěji dostává do oblasti medicíny, kde její úloha ještě nekončí.

Zdroj / Foto: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru