Jsem menší, chytřejší a roztomilejší – ano, jsem nový Segway

Na právě probíhajícím veletrhu CES v Las Vegas byl představen nový Segway společnosti Ninebot. Oproti tomu klasickému Segwayi se docela dost liší, je mnohem menší, chytřejší a díky displeji, který má umístěny na hlavě také roztomilejší.

Jízda na tomto Segwayi by měla být díky jeho velikosti mnohem jednoduší a stabilnější. A co víc, až vás přestane bavit jízda na tomto segwayi, můžete ho díky operačnímu systému Android přepnout do speciálního režimu, ve kterém bude tento robůtek fungovat tak, jak chcete. Můžete mu například říct, aby vás následoval, pořizoval fotografie, video nebo vám pomohl s taškami z nákupu. Díky nově vyvinuté platformě je totiž schopný autonomního pohybu. Tento segway dokáže dokonce rozeznat i konkrétní tváře.

Na tiskové konferenci v Las Vegas proběhla navíc ukázka připojení jednoduchých končetin napodobující lidské ruce. Do budoucna můžeme také očekávat různé hardwarové doplňky, které půjdou k tomuto robotovi přidělat. Segway by měl být dostupný v prvním čtvrtletí roku 2017.

Segway-Event_thumb-4

Segway-Event_thumb-1

Hlava robota lze jednoduše otočit.

Segway-Event-8

Zdroj: Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru