Jak si vytvořit stránku na Facebooku

Jak si vytvořit stránku na Facebooku

1Facebook je už několik let nejpopulárnější a největší sociální sítí na světě. Díky ní máte možnost komunikovat s kamarády, rodinou, ale i potenciálními zákazníky. Zdarma si můžete vytvořit stránku, pomocí které můžete propagovat svou firmu, značku, popřípadě jejím prostřednictvím založit fun page různého žánru. V tomto článku se dozvíte, jak si můžete takovou stránku vytvořit.

Začínáme

Stránku si můžete vytvořit stisknutím na „Vytvořit stránku„. Tento odkaz najdete na samém spodku Facebooku. Stránku je možné vytvořit i v případě, že nejste přihlášen na svůj facebookový účet. Po stisknutí na odkaz budete vidět seznam, ze kterého si můžete vybrat, pro jaký účel ji chcete založit. Vyberte si možnost, která nejvíce vyhovuje obsahu nové stránky, a můžete pokračovat na další krok.

Výběr

Název stránky

Pořádně popřemýšlejte nad názvem, jaký si zvolíte. Pokud máte doménu, je vhodné zvolit název v tomto tvaru. Návštěvník si názvu všimne a bude vědět, kterou webovou stránku si má prohlédnout, pokud ho zaujala ta facebooková. Pokud doménu nemáte, můžete zvolit jakýkoliv poutavý název, který bude jasně vyjadřovat obsah na stránce. Název stránky si můžete v nastaveních vždy měnit, proto se nemusíte obávat, pokud se později rozmyslíte pro jiné pojmenování. V případě, že nejste přihlášen na Facebooku, dalším krokem bude možnost založit si nový účet, nebo použít již ten existující.

Nastavit profilovou fotku

Dále se dostanete na tři jednoduché kroky. Můžete je přeskočit, ale s největší pravděpodobností se k nim i tak vrátíte. Zaberou vám jenom několik minut. Prvním krokem je nastavení profilové fotky. Zde můžete umístit například své logo nebo jiný zajímavý obrázek. Ten se bude později zobrazovat jako profilový obrázek a samozřejmě, také si ho můžete kdykoliv měnit.

Nastavit profilovou totku

O stránce

Přejděte na krok 2. Zde je třeba vyplnit stručný popis stránky a můžete přidat jeden, nebo více odkazů na stránku mimo Facebook. Například vaši webovou stránku, profil na Twitteru nebo jiný odkaz.

O stránce

Webová adresa na Facebooku

Pokud chcete, aby bylo jednoduché vaši stránku najít, například i pomocí URL, tento krok bude pro vás podstatný. Pokud si zvolíte originální název, například i ve tvaru domény, stránku na Facebooku lidé najdou rychleji.

Webová adresa

Stránka je vytvořená

Dokončením třetího kroku jste úspěšně nastartovali svou novou facebookovou stránku. Nyní je plně funkční a můžete ji plně využívat. Nejspíš bude vhodné vyplnit obsah stránky, přidat nějaké příspěvky, a pak se můžete pustit do získávání nových fanoušků. Taková facebooková stránka je skvělým propagačním prvkem, pomocí ní můžete také využívat i Facebook reklamu.

Podrobné nastavení

Pokud máte zájem o další nastavení stránky, stiskněte na „nastavení pro správu“. Vidět budete podrobné nastavení, které si můžete měnit podle svého uvážení. Najdete zde vše, co budete potřebovat. Mimo jiné právě zde můžete stránku i trvale odstranit, změnit její název nebo přidat nového správce.

Komentáře

Nahoru