Fotograf dokumentuje, jak smartphony ničí komunikaci

S pomocí svých chytrých telefonů se můžeme spojit s lidmi po celém světě. Jenže to nám často brání spojit se s lidmi kolem nás. Určitě to znáte taky. Dříve si lidé povídali, když byli spolu. Dnes se společně koukají do mobilů.

Londýnský fotograf Babycakes Romero nevlastní smartphone, do kterého by celé dny koukal. Místo toho chodí po svém milovaném městě s foťákem v ruce a zachycuje, co mu padlo do oka.

“Jako člověku, který se věnuje pozorování okolí, by mi chyběl ten okolní svět, kdybych se celou dobu koukal jen do své dlaně,” vysvětlil.

Ve své fotografické sérii s názvem Death of a Conversation (Smrt konverzace) Romero zachycuje, jak spojení lidí s jejich digitálními zařízeními převyšuje spojení mezi sebou navzájem.

“Osobně jsem viděl, že se chytré telefony stávají překážkou pro osobní komunikaci. Viděl jsem, jak je lidé používají, aby skryli své rozpaky, vyplnili ticho.”

Ať už se jednalo o lidi v parku, v nákupním centru, v restauraci nebo na různých společenských akcích, všichni měli něco společného. Bez ohledu na to, kde byli, se spíše než lidem okolo věnovali svému smartphonu.

Zamyslete se nad tím

Romero doufá, že svou sérií fotografií lidi osloví. Třeba si uvědomí, že by neměli své smarpthony používat na úkor těch, kteří jsou kolem nich. A taky na úkor sebe.

death-of-conversation-1

death-of-conversation-2

death-of-conversation-3

death-of-conversation-4

death-of-conversation-5

death-of-conversation-6

death-of-conversation-7

death-of-conversation-8

death-of-conversation-9

death-of-conversation-10

death-of-conversation-11

death-of-conversation-12

Zdroje: Mashable, Babycakes Romero

Komentáře

Nahoru