Dnes vyšlo 15 článků

Evernote: 7 důvodů, proč nemůže chybět ve vašem softwarovém arzenálu

Evernote: 7 důvodů, proč nemůže chybět ve vašem softwarovém arzenálu

Evernote je jednoduchá aplikace pro správu poznámek. S pomocí Evernote můžete zachytit své myšlenky kdykoli a kdekoli.

Také se vám stává, že například po cestě domů z práce dostanete nějaký bezvadný nápad, ale když dorazíte domů, už si nemůžete ani za mák vzpomenout, co to bylo? Mně se to stává v jednom kuse…

Vyzkoušel jsem mnoho aplikací na poznámky, ale na každé mi něco zásadního vadilo. Pak jsem si stáhl Evernote a bylo po starostech. Podívejme se společně na 7 důvodů, proč by aplikace Evernote neměla chybět ve Vašem softwarovém arzenálu…

1. Jednoduchost, přirozenost

Evernote se ovládá naprosto jednoduchým způsobem. Žádné spousty záložek, složek a kolekcí, kterými se musíte proklikat, než je Vám umožněno konečně vytvořit “rychlou” poznámku. Ihned po otevření aplikace můžete jedním kliknutím zachytit svou myšlenku, což je důležité v případech, kdy se nemůžete psaní příliš věnovat.

2. Multimédia

Evernote umožňuje jako poznámku uložit obrázek i například zvukový záznam. Pokud tedy například právě řídíte a potřebujete si rychle uložit nějakou myšlenku, stačí kliknout na záznam a je to. Nemusíte vyťukávat písmenka na té titěrné klávesnici a riskovat svůj holý život (nebo někoho jiného)…

3. Jednoduché i bohaté formátování

Základní text, ve kterém si píšete a vytváříte své poznámky, je holý text bez formátování. To se hodí v případě, kdy své poznámky později dále zpracováváte. Já si například pomocí Evernote vytvářím osnovy článků, někdy dokonce celé články. Následně si text jednoduše zkopíruji do WordPressu a článek je na světě.

Nic zajímavého, říkáte si… Ale zkuste si například překopírovat takový text z Microsoft Wordu. Musíte jej následně upravovat, protože ve většině případů vám překopíruje i vlastní formátování. Není to sice nepřekonatelný problém, ale zdržuje…

A každá vteřina je dnes drahá…

Zároveň si můžete vytvářet poznámky formátované podle svého gusta. V Evernote lze vytvořit formátovaný text, obsahující obrázky, odkazy i další podobné prvky.

4. Poznámky jsou synchronizovány na všech vašich zařízeních

Osobně využívám Evernote na svém iPhonu, iPadu, stolním počítači a notebooku. Pracuji s tím zařízením, které zrovna nejvíce vyhovuje mým potřebám, nebo které mám s sebou.

Evernote se synchronizuje se serverem, na kterém máte vytvořený svůj účet. Při každém spuštění se automaticky stáhnou nejnovější data – vaše poznámky jsou tedy stále aktuální ať už pracujete na kterémkoli zařízení.

5. Zápisníky a štítky

Své poznámky si můžete přehledně třídit do různých zápisníků, které fungují v podstatě jako složky.

Zároveň můžete každou poznámku oštítkovat pro snadné pozdější vyhledávání a orientaci.

6. Evernote je zdarma

Evernote nabízí dvě možnosti – účet zdarma a účet premium. Zdarma můžete využívat Evernote do té doby, dokud váš přenos dat nepřesáhne 60MB za měsíc. Zde se nejedná o velikosti poznámek, obrázků, záznamů a podobně. Jedná se o přenos dat na vašem účtu.

Já využívám Evernote opravdu hojně už více než rok a na 4 zařízeních. Využívám zejména textové poznámky, ale obrázky a audiopoznámky nejsou výjimkou. Přesto jsem ještě nedosáhl ani 5% vytížení svého měsíčního limitu. Limit 60MB pro účet zdarma je tedy více než dostačující pro “běžného” uživatele.

7. Na Evernote se stále pracuje

Evernote nepatří mezi aplikace, které se jednou vytvoří a už se jim nikdo nevěnuje. Na zdokonalování Evernote se neustále pracuje. Často se stává, že něco není úplně přesně tak, jak by mělo být. Většinou je to však opraveno hned v nadcházejícím updatu.

Už jste někdy vyzkoušeli Evernote? Jaké jsou vaše zkušeností s touto aplikací? Nebo jste ji ještě nezkoušeli? Tak právě teď je ten správný čas 😉

Evernote si můžete zdarma stáhnout na www.evernote.com.

Čtenář: Jakub Čižmař
Zajímá se o internet a internetový marketing, píše články pro webové stránky www.propagacenainternetu.cz a hledá nové možnosti využití internetu pro propagaci a zvýšení prodeje.
Kontakt: jakub.cizmar@seznam.cz | webové stránky

Napište také svůj článek!

Komentáře

Nahoru