Dnes vyšlo 15 článků

Česká pošta zdražuje, malé eshopy budou měnit cenu dopravy

Pošta má nedostatek poptávek, zdražuje proto ceny balíků až o dvacet korun. Velké eshopy však na ceny dopravy sahat nehodlají. 

Dnešní den se nese v symbolu zdražování, neboť Česká pošta dnes značně posunula ceny balíků. Pokud tedy přijdete na přepážku s balíkem do dvou kil, zaplatíte 74 korun. Pro informaci, je to o více jak dvacet korun více (dřívější cena 52,-). Zdražování se dotkne také doporučených balíků, které zdraží o pět korun, tzn. za poslání tohoto typu zásilky nyní zaplatíte 69,-.

Tyto ceny se dotknou především menších internetových obchodů, ty větší nechávají ceny stejné jako doposud.

Jak reaguje Alza?

„Alza.cz do svých cen za dopravu nepromítne zdražení doručovaných balíků, které aktuálně oznámila Česká pošta,“ tvrdí mluvčí Alza.cz Šárka Jakoubková. Podobně reaguje i druhý holešovický obchod Mall.cz.  „Doprava zůstává zdarma při objednávce nad tisíc korun a změna ceníku pošty se nedotkne ani poštovného za menší objednávky,“ uvedla Michala Gregorová.

Mironet?

„V současné době tvoří doručení prostřednictvím České pošty necelých 5 % všech zásilek a toto číslo v čase neustále klesá zejména s ohledem na zavedení nových služeb týkajících se odběru zásilek,“ komentuje marketingový manažer Mironetu Pavel Sibřina. Jedná se tak o další eshop, kde se cen za dopravu nedotknou.

Pošta hold má na poli přepravy silnější konkurenty. Dá se říci, že na Českou poštu je také nejvíce stížností, zdražují však kvůli dlouhodobému propadu poptávek. Závěrem jen dodáme, že stoupání cen se bude týkat také základních služeb do zahraničí, za doporučenou zásilku či psaní si připlatíte o deset korun více.

Zdroj: lupa.cz

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru